Найкращі та найпопулярніші фарби для оздоблення стелі
Одним з ефективних і порівняно не дорогих способів обробки стель є фарбування. Найчастіше використовується водоемульсійна фарба, але є й інші спеціально адаптовані для стельових робіт склади. Фарби для стелі швидко сохнуть, легко і рівно наносяться.
Різновиди фарб
Фарбу підбирають з урахуванням естетичних переваг та функціонального використання конкретного приміщення. Залежно від складу основного компонента фарби можуть бути:
- Силіконові — після висихання створюють міцні, вологостійкі здатні до самоочищення поверхні. Їх можна використовувати в приміщеннях з перепадами температур. Покриття не боїться вологи, легко пропускає повітря і не накопичує конденсат. Силікон погано горить та має стійкість до механічних пошкоджень.
- Мінеральними або силікатними — створюються на основі рідкого скла. Легко пропускають пару та стійкі до ультрафіолетового випромінювання. Таким складом можна покривати потиньковані та бетонні поверхні. Через малу еластичність на поверхні можуть з'явитися павутинні тріщини, але через наявність луги у складі додаткова обробка поверхні бактерицидними засобами не потрібна.
- Акриловими — покриття стійке до вологи, перепадів температур та ультрафіолету. Склад добре маскує незначні нерівності на стелі. У товарній лінійці є безліч відтінків, тому подібні фарби практично не потребують додавання додаткових барвників.
- Водоемульсійними — не пахнуть, швидко сохнуть, наносяться без підтьоків та плям. Найчастіше продається фарба для стелі біла, але вона легко змінює колір при додаванні спеціалізованих барвників. Широко застосовується для обробки сухих приміщень без температурних перепадів. Увага! Водоемульсійна фарба для стелі погано переносить заморожування, тому купувати їх узимку в не утеплених павільйонах на ринках не рекомендується.
- Латексними — має підвищену стійкість до вологи (можна проводити вологе прибирання), стирання та впливу ультрафіолетових променів, але легко пропускає повітря. Добре маскує неглибокі 1-1.5 мм тріщини та незначні дефекти, тому її радять використовувати для обробки стель у новобудовах, які можуть дати усадку після завершення будівництва. Це один з кращих варіантів фарби для стелі ціна універсального складу виправдана відмінними експлуатаційними характеристиками. Склад не має запаху і швидко за дві-три години висихає.
Для фарбування стель у приміщеннях з підвищеною вологістю має сенс купити фарбу для стелі на основі вінілу або акрилу пом'якшеної зернистості з додаванням анти грибкових препаратів.
Фахівці не рекомендують використовувати для обробки стель масляні фарби. Барвистий шар, що створюється ними, погано пропускає повітря і пар, а це призводить до руйнування основи стельової поверхні. У погано освітлених приміщеннях має сенс використовувати глянцеву фарбу для стелі, після висихання поверхня буде відображати світло, і візуально кімната здаватиметься світлішою.
Грамотний вибір фарби вимагає відповідального підходу та знань спеціалізованих властивостей її складу. Консультанти інтернет-магазину «Decoratorskyi» допоможуть знайти найкращий варіант для конкретного приміщення.